Zapewnienie bezpieczeństwa organizacji w cyfrowym świecie to jedno z głównych zadań spoczywających na zarządach oraz działach IT. Cyberprzestępcy są coraz aktywniejsi. Atakują firmy, wykorzystując między innymi luki w ich aplikacjach, naiwność pracowników, złośliwe oprogramowanie. Wszystko po to, aby dostać się do sieci wewnętrznej firmy i tym samym do wrażliwych informacji – w tym danych osobowych, medycznych, finansowych czy handlowych.
Utrata danych to poważny problem dla organizacji. Nie tylko techniczny, ale przede wszystkim biznesowy i wizerunkowy. Można mu zapobiec, stosując szereg narzędzi zabezpieczających, które chronią urządzenia końcowe (komputery, laptopy, routery, drukarki i inne sprzęty podpięte do sieci), analizują nieustannie ruch sieciowy, szukając w nim nieprawidłowości, blokują ataki z zewnątrz i – co najważniejsze – komunikują się ze sobą przez cały czas. Dzięki temu wymieniają się informacjami na temat najnowszych zagrożeń i pozwalają na zatrzymanie podejrzanych działań, zanim wyrządzą szkody w infrastrukturze IT i wpłyną negatywnie na biznes.
W ofercie Concept Data mamy rozwiązania, które zapewniają:
Ochronę przed atakami ukierunkowanymi
Narzędzia te pozwalają na ochronę przed zagrożeniami (np. malware, crimeware, ransomware) płynącymi tak ze strony Internetu, jak i z wnętrza sieci korporacyjnej. Wykorzystują mechanizmy, które umożliwiają złośliwego oprogramowania na podstawie znanych i nieznanych wzorców plików czy zachowań.
Zabezpieczenie przed wyciekiem danych
Systemy klasy Data Loss Prevention (DLP) wspomagają organizacje w ochronie przed wyciekiem informacji, bez względu na to, w jaki sposób organizacja danych używa i gdzie je przechowuje, czy to na komputerach pracowników, w zasobach sieciowych, na serwerach lub w chmurze.
Rozwiązania te pełnią także rolę edukacyjną dla pracowników, informując ich każdorazowo, gdy próbują wykonać działania niezgodne z polityką firmy.
Zarządzanie zaszyfrowanym ruchem
Szacuje się, że w organizacjach od 50% do 75% ruchu to ruch szyfrowany. A to oznacza, że systemy bezpieczeństwa nie mają wglądu w ponad połowę komunikacji w sieci. Są „ślepe” na potencjalne zagrożenia przesyłane kanałem szyfrowanym. To poważny problem, zwłaszcza około 80% zaatakowanych przez cyberprzestępców w ostatnich miesiącach firm że wykorzystywało do komunikacji z centrum zarządzania (Command & Control) właśnie komunikację szyfrowaną. Szacunki analityków wskazują, że ilość takiego rodzaju ruchu w organizacjach będzie rosła o około 20% rocznie.
Urządzenia umożliwiające rozszyfrowanie ruchu pozwalają wyspecjalizowanym narzędziom analitycznym na pełny wgląd w komunikację. To z kolei umożliwia prowadzenie wiarygodnej analizy i wykrywanie zagrożeń, zanim istotnie wpłyną na kluczowe aktywa organizacji.
Kontakt
Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
Prosimy o kontakt telefoniczny.
Nasze biura
Adres rejestracyjny firmy:
Concept Data SA
ul. Piękna 24/26A
00-549 Warszawa
office: +48 22 833 86 35
fax: +48 22 832 17 19
NIP: 701-055-33-94
KRS: 0000984497
Adres biura:
ul. Gen. Józefa Zajączka 9B
01-518 Warszawa
office: +48 22 833 86 35
fax: +48 22 832 17 19
Biuro przy Gen. Zajączka
ul. Gen. Józefa Zajączka 9B
01-518 Warszawa
Biuro przy Pięknej
ul. Piękna 24/26A,
00-549 Warszawa